4 typy hraček, které musí Váš papoušek mít

  • Také jste se stali obětí posledního výstřelku na trhu s domácími mazlíčky a pořídili jste si papouška? Také Vás tento trend zastihl a Vy jste právě přiši domů s novou vyleštěnou klecí? Víte ale, co takový papoušek potřebuje, jak mu zajistit společnost v době, kdy budete mimo domov a jak se postarat o to, aby měl dostatek prostoru a necítil se uvězněný? Nahlédněme na trh hraček pro tyto upovídané a překrásné tvory a pojďme si říci něco o možnostech, které Vám internet nabízí.
  • toys that your parrotPrvní ,,hračkou“, kterou by měl mít ve své klícce každý papoušek, je malé zrcátko. Tato hračka Vás nebude v podstatě nic stát a papouškovi tak zařídíte společnost na dny, kdy Vy nebo Vaše ratolesti budou mimo domov. Papoušci jsou inteligentní tvorové a díky zrcátku tak budou mít vždy společnost, která jim bude rozumnět ve všech ohledech.
  • Druhou věcí, kterou byste měli papouškovi pořídit, je rolnička na krk, kterou zakoupíte také v mnoha obchodech a nejen ve specializovaných prodejnách pro mazlíčky či na internetu. Pokud papouškovi takovou rolničku pořídíte, bude mít vždy doprovod ke svému skřehotání a nebude si připadat sám. Je to také vynikající nástroj jak papouška naučit na hladinu hlasu, kterou požadujete. Bude se totiž snažit přizpůsobit tónině rolničky.
  • Třetí hračkou je jakési nahrávací zařízení zkonstruované především pro papoušky, které umožňuje nahrání několika krátkých vzkazů. Přístroj můžete nechat v papouščí kleci a díky jednoduchému ovládání naučíte papouška několika frázím, mezi kterými si může zvíře přepínat například zobákem nebo přišlápnutím daného tlačítka.
  • Poslední hračkou, kterou je možné papouškovi zakoupit, je speciální závěsné zařízení na lustr. Pokud papouška vypustíte z klece a necháte poletovat po bytě, může si s tímto zařízením vyhrát dlouhé hodiny. Jde o jakýsi barevný míček z různých materiálů, který je odlehčený a lehce se pohybuje ve větru. Papoušek má tedy příležitost pohrát si s něčím při letu a odreagovat se tak od sezení v kleci.