Akční figurky pro děti a dospělé

  • Action figures for children and adultsVítejte na vlnách rádia Impuls. Hlásíme se Vám z třináctého ročníku festivalu ComicCon, který se v těchto dnech koná na pražském výstavišti. Dnes se s Vámi hned po ránu podělím o zážitek nebo zkušenost nebo příběh… Nevím, jak přesně to nazvat. Stalo se to mému kamarádovi a není to ani poučné, ani vtipné, prostě jsem si na to vzpomněl a protože je šest hodin ráno, stejně ještě moc lidí poslouchat rádio nebude.
  • Měla to být tradiční večeře na oslavu prvního letního dne. Byla to taková naše tradice. Já, moje přítelkyně, Tomáš s Lenkou a ještě několik známých ze střední školy. Scházíme se tak už skoro deset let a vždycky tuto akci bereme jako jednu z nejlepších v celém roce. Každý rok má taky akci nastarosti někdo jiný a tak devět z deseti večeří jen dlábíte a jednou za čas prostě zaplatíte.
  • Letos měl akci na starosti Marek, spolužák, který byl vždycky tak trochu Geek. Nám to ale nevadilo, protože byl vtipný, slušný a se všemi dobře vycházel. Občas se zachoval divně, ale nebylo to nic, co by někomu vadilo. Prostě to bylo jen divné. Tři dny před večeří mi zavolal a chtěl se mnou mluvit. Sešli jsme se v kavárně o polední přestávce a Marek přede mě postavil akční figurku Hulka, zelenou příšerku z nějakého Marvelovského komixu (pokud si dobře pamatuju). Jediná slova, která z něj pak vypadla byla dvacet tisíc. Spadla mi brada, protože mi bylo hned jasné, kam bude náš rozhovor směřovat. Marek za figurku Hulka utratil dvacet tisíc a teď neměl z čeho nakoupit a připravit večeři.
  • Chvíli jsem bezeslova seděl a rozmýšlel, jestli mu udělám maminkovské kázání nebo ho v jeho počinu podpořím. Nakonec jsem zvolil zlatou střední cestu, pokáral ho a peníze mu půjčil. Asi nikdy nepochopím, jak může někdo utratit tolik za něco tak hloupého jako je akční figurka pro děti.