Fretka – Tajemství štěstí Vašeho mazlíčka

  • Ferret toyUrčitě si všichni pamatujete fretku, hračku pro Vaše mazlíčky, které byla hitem již před dvaceti lety. Tato hračka se v současnosti stává opět populární. Zasadila se o to firma Pet Care Store, která práva na tuto fretku odkoupila a s několika drobnými úpravami a vylepšeními ji opět představila českému trhu. Učinila tak na mezinárodní výstavě psů na brněnském výstavišti, která proběhla v polovině července loňského roku. Fretka při tomto představení sklidila velmi pozitivní ohlasy publika a její prodej byl tak zahájen raketově. Za první měsíc se prodalo dvě stě tisíc kusů v různých variantách. Mluvčí firmy Pet Care Store – Jitka Hlavíčková v tiskové zprávě uvedla, že takový zájem o hračku nebyl očekávaný a firma bude muset rozšířit výrobní prostory aby pokryla poptávku. V řešení je také verze 2.0, která by měla být na trh uvedena na veletrhu v roce 2017.
  • Pojďme si nyní tento zázrak popsat. Fretka je hračka s jednoduchým mechanismem a využívá setrvačníku. Celá hračka vypadá jako tělo fretky bez končetin, které v ústech svírá barevný tenisový míček. V tomto míčku je umístěn setrvačník a gyroskop, který po odhození fretky způsobí pohyb, který je pro fretku tak typický. Díky těmto dvěma zařízením se fretka pohybuje po zemi chaoticky a Váš mazlíček má tak postaráno o zábavu při chytání a pronásledování fretky.
  • Novodobá verze fretky se provádí v několika barevných provedeních – v odstnínech šedé, hnědé a černé. Je možné také zakoupit fretku ze speciálního antialergického materiálu a předejít tak případným potížím. Tuto variantu ocení zejména majitelé koček a psů naháčů. Míček v ústech fretky může být také zvolen libovolně a tak si majitelé mohou tuto hračku sladit s obojkem či oblečkem svého mazlíčka či se svými doplňky. Na míček je také možné doplnit jméno Vašeho chlupáče nebo jeho datum narození.
  • Všechny tyto novinky a vylepšení jednoduše dělají z fretky hračku číslo jedna pro Vašeho mazlíčka.