Hodnocení hraček – Jak napsat užitečné hodnocení

  • Dostali jste novou práci v redakci časopisu, jste content writer nebo si jen píšete blog pro radost a rádi byste napsali něco o hračkách pro děti? Pokud jste alespoň na jednu otázku odpověděli ano, mohl by Vám být můj článek prospěšný. Dnes se totiž zaměřím na kritéria hodnocení hraček, jak udělat Vaše hodnocení užitečným a co by rozhodně v této kritice nemělo chybět.
  • Rating toysPřed samotným obsahem se zaměřím na vzhled takového hodnocení. Protože se jedná o hračky, měli byste i celkový koncept článku pojmout poněkud hravě. Můžete například použít ,,hvězdičkové“ hodnocení u nadpisu a hvězdičky nahradit plyšovým medvídkem. Hodnotit tak budete třemi medvědy z pěti nebo úplnou medvědí rodinkou. Vedle článku můžete umístit jakýsi ,,teploměr“, na jehož stupnici jednoduše znázorníte celkový dojem z hračky.
  • Teď už ale k obsahové stránce hodnocení. Nejdůležitější je vědět, které věkové skupině je hračka určena. Od toho se totiž odvíjí veškeré nahlížení na produkt, a to od barvy přes materiál po rozměry či splnění slibovaného popisu na obalu.
  • Nejdůležitějším kritériem je velikost a technické parametry. Ty musí být uvedeny v každém hodnocení. Pokud hračka nesplňuje dané rozměry a tvary, může být nebezpečnou a to zejména pro menší děti. Menší než předepsané kousky mohou být lehce vdechnutelné či spolknutelné a mohou tak způsobit neštěstí. S tím se pojí i kontrola poškození produktu či narušení konzistence povrchu. Při náznaku sebemenší prasklinky či trhliny hračku okamžitě vyměňte, protože může opět dojít k rychlému poškození a následnému poranění. Hračka by měla být hlavně bezpečná a to je také to, co musí všechna hodnocení obsahovat, bez ohledu na věkové zacílení. Bezpečnost a obecný stav hračky.
  • Dalším důležitým kritériem, které musíte uvést je hmotnost a pocit z povrchu hračky. Lidé si potřerbují hračku představit co nejlépe a pokud popíšete její povrch, materiál z kterého je vyrobena či váhu, půjde jim to jednoduššeji.
  • Další faktory pak závisí na charakteru hračky a jejích vlastnostech.