Jak můžete o letošních prázdninách vybrat bezpečné hračky?

  • summer holidays to choose safe toysJestli ještě nemáte plány na léto, máte malé děti a chcete spojit příjemné s užitečným, zajeďte si do Českého Krumlova na veletrh hraček. Nejen, že uvidíte novinky posledních několika měsíců, hity letošního léta či oprášenou starou dobrou klasiku, ale také se můžete v této oblasti vzdělat na některém z workshopů, které jsou v rámci veletrhu pořádány. Jedná se jak o workshopy ručně vyráběných hraček a kurzy zdobení, tak o teoretické přednášky. Já osobně bych doporučila prezentaci na téma bezpečnost hraček. Dozvíte se nejen základní parametry při výběru bezpečné hračky, ale také jak ji vybrat nebo dokonce jak poskytnout první pomoc při nejběžnějších zraněních spojených s hračkami. Tento typ zranění se totiž v poslední době dostává výrazně do popředí a zvedá tak celorepublikové statistiky úrazovosti.
  • Workshop k bezpečnosti hraček a bezpečné manipulace s nimi povede přední slovenský technik Maroš Vetchý. Ten má za sebou několik desítek let praxe v oboru a díky svým znalostem a vynikajícímu úsudku přednášel o bezpečnosti na předních amerických, australských, německých či britských univerzitách. Sám pak vystudoval vídeňskou univerzitu s červeným diplomem a doktorát absdolvoval v irském Dublinu, kde se také zasadil o výrazný pokrok v tamní hračkářské firmě O´Gift. Dozvíte se od něj například jaké parametry jsou při výběru bezpečné hračky důležité, co všechno musí být u nezávadné hračky napsáno na obalu či jak s bezpečností souvisí hmotnost a rozměry hračky. Nebude chybět ani názorná ukázka nejčastějších poškození hraček a jak jim předcházet. Každý účastník workshopu pak obrží brožurku se všemi důležitými informacemi shrnutými na několika stranách tak, by mohl v budoucnu kupovat pouze hračky nejlepší kvality.
  • V rámci návštěvy veletrhu můžete také nahlédnout do historie hračkářského průmyslu v České republice nebo se pokochat hračkami z doby první republiky.
  • Všichni potencionální návštěvníci jsou vítáni, pro bližší informace navštivte webovoé stránky www.ceskykrumlov.cz nebo se zeptejte v turistickém informačním centru na náměstí Jana Palacha 1. Budeme se na Vás a Vaše ratolesti těšit!