Jak se ujistit, že hračka, kterou kupujete je bezpečná

  • toy you are buying is safeMáte strach o své děti a chcete aby byly v bezpečí za každé situace? Pokud si na tuto otázku odpovíte ano jako většina rodičů, měli byste věnovat tomuto článku pozornost. Zmíníme zde totiž několik věcí, na které si dát pozor při výběru bezpečné hračky pro Vaše ratolesti a jak bezpečnou hračku bez sebemenšího zaváhání poznat.
  • Začneme obalem. Každá hračka by měla být na svém obalu vyobrazena s veškerými detaily tak, aby zákazník, jak se říká, nekupoval zajíce v pytli. Je-li na obalu něco, co se Vám na hračce nezdá už při prohlédnutí krabice, rozhodně ji nekupujte. Vše je potřeba vždy zvažovat, zejména pokud se jedná o dětskou bezpečnost.
  • Prošla-li krabice prvním testem, je čas se zaměřit na informace na ní. Bezpečné hračky mají na svém obalu uvedenou řadu užitečných informací. Kde byly vyrobeny, z jakého jsou materiálu, zda jsou ekologické, pro jakou věkovou skupinu jsou určeny nebo jaké je jejich maximální zatížení. Tato informace se uvádí především u různých chodítek a pojízdných autíček.
  • Třetí věcí, kterou je nutné zkontrolovat je absence ostrých hran a špičatých součástí a to zejména u hraček pro děti mladšího věku. Důvod pro tuto kontrolu snad není nutné ani uvádět. Po kontrole hran přichází na řadu příbalový leták a kontrola doplňujících vlastností a parametrů, které se na obal krabice nevejdou. Jedná se především o materiál hračky, prostředí ve kterém je možné jej užívat a možné vedlejší účinky při nesprávném použití. Povrchová úprava hračky může například reagovat na vystavení přílišnému slunečnímu záření, na teplo či na slanou vodu.
  • Všechny tyto faktory jsou při Vašem výběru nesmírně důležité a pokud chcete mít jistotu, neměli byste při výběru ani na jeden z nich zapomínat. Obecně však platí tvrzení o ženském či mateřském instinktu. Hračka, která Vám na první pohled nesedne a připadá Vám nevhodná, je jednoduše nevhodná a za každou cenu ji rozhodně nekupujte. Taková koupě by se nemusela vyplatit.