Jak vyčistit špinavé hračky pro psi a jiné hračky?

  • clean a dirty toysPřichází podzim a to pro většinu milovníků chlupatých čtyřnohých mazlíčků znamená jediné. Problémy s udržením čistého domova. Pejsek nebo kočička se jednou proběhnou po venku, vyválí se v každé kaluži a jejich hračky budou k nerozeznání od blátivé koule. Pro nás, co si na domácí mazlíčky potrpíme, tak začíná období neustálého umývání, drhnutí a kartáčování nejen našich zvířat, ale také vším, s čím příjdou do styku – hračky nevyjímaje.
  • Jak se ale zbavit špíny z tenisového mýčku, gumové kosti nebo rolničky na krk? Už jsem všude slyšela tolik zaručených návodů a triků jak se s blátem a špínou vyrovnat… Internet, odborné chovatelské příručky, rady kamarádů nebo Rady práka Loskutáka, tam všude na radu narazíte. Ne všechny Vám ale budou k užitku. Jakožto majitel chlupatého mazlíčka už jsem vyzkoušel hodně a tak se s Vámi podělím o ,,zaručené“ tipy, které v mém případě zabraly a už nějaký pátek s nimi hračky naší Sandy drhnu.
  • Citronová lázeň se sodou je první krok k dokonale čisté hračce. Do větší mísy nalijte asi litr vody, vymačkejte dva celé citróny a přidejte tři polévkové lžíce sody. Vše pořádně míchejte do doby, než se na hladině objeví jemná pěna. Hračky pak do lázně ponořte a nechce roztok působit půl hodiny. Tímto způsobem odmočíte hrubé nečistoty a velké kusy hlíny.
  • Druhým krokem je pak vydrhnutí hračky ,,do čista“. K tomu Vám poslouží kartáček na zuby – já používám Kuraprox soft, který potřete pastou, kterou získáte smícháním starého dobrého jádrového mýdla s jelenem a trochou pracího prášku nebo pracího gelu (záleží jen na Vás, co používáte). Touto pastou pak očistěte všechny záhyby a malá těžko dostupná místečka, kde se špína drží nejdéle.
  • Poslední fází je odstranění čistících prostředků. Toho docílíte opakovaným omytím hračky v octové a následně obyčejné vodě. Po třech až čtyřech opakováních opláchněte hračku teplou vodou, otřete a můžete se kochat její čistotou.