Jak zabavit děti dobrou cestovní hračkou

  • video playerProdukt, který tentokrát popíšu, není tak úplně hračkou, nicméně pro zabavení děti na dlouhých cestách je jako dělaný a tomuto účelu poslouží na výbornou. Nemluvím o ničem jiném, než o hitu dnešní doby – o malých přenosných tabletech, na které narazíte na každém rohu a v každé prodejně s elektronikou či domácími potřebami. Tablet jako takový je primárně určen jako pracovní nástroj pro psaní dokumentů, prohledávání internetu či řešení obchodních záležitostí. S rozmachem aplikací pro tato zařízení se však tablet stal nejen pracovním, ale také zábavním médiem, bez kterého si v dnešní době nedokážeme představit život.
  • Aplikace, které ocení zejména ti nejmenší při již zmíněném cestování si v krátkosti popíšeme. První záslužnou aplikací je klasický hodební přehrávač. Dítěti můžete do zařízení nahrát jeho oblíbenou hudbu nebo mp3 verze namluvených pohádek a příběhů pro děti. Dítě, kterému se při čtení za jízdy autem dělá špatně, tuto možnost obrovsky ocení.
  • Druhou aplikací je videopřehrávač. Opět můžete do tabletu nahrát oblíbené pohádky, seriály či animáky a dítěti tak zaručíte zábavu na dlouhé hodiny. Tato varianta je vhodná zejména při cestování na delší vzdálenosti. Nastavení jasu displeje je samozřejmostí a tak je sledování příjemnější, než na klasické TV, která často vyžaduje složitá nastavení.
  • Třetí nespornou výhodou tabletu je možnost hraní her, které jsou také mezi dětmi velmi oblíbené. V obchodech s aplikacemi najdete nespočet her, které jsou vytvořené za různým účelem. Můžete tak dítěti stáhnout vzdělávací aplikaci, hru zaměřenou na pamět či postřeh, strategické budování vesnice či obyčejnou hru na odreagování jako například Bubble Shooter nebo Bomber.
  • Odrostlejší děti můžou tablet využít klasickým způsobem a při jízdě pracovat na školních projektech, přípravě prezentací, procházení učebnic či komunikací s okolím. Oblíbené komunikační aplikace jsou například Messenger, WhatsApp či TalkToYou, které využívají zejména děti staršího školního věku.
  • Do tabletů můžete také stáhnout pdf dokumenty a tak si Vaše ratolesti mohou po cestě přečíst například oblíbenou knihu, komiks či poslední číslo časopisu.