Nápady na dárky a hračky pro děti ve věku 7 – 10 let

  • Ještě, že jsem dostal tenhle článek a ne nějakou zahraniční politiku. Psaní věcí tohoto typu mě vždycky bavilo víc, než vyhledávání a snažení se pochopit složité politické vztahy. U těchto článků totiž mohu lehce popustit uzdu fantazii a trochu se rozepsat. Dneska to jsou teda hračky pro děti ve věku sedm až deset let. Začnu teda trošku nostalgicky.
  • toys for children aged 7-10 yearsKdyž se zamyslím a zavzpomínám na svoje dětství, na to s čím jsem si v tomto věku hrával a co mě v té době dělalo šťastným, cítím opět to nostalgické chvění na zátylku. Ten pocit jak mi rychle nabíhají vzpomínky a myšlenky na dětsví a všechno, co jsem v té době prožil. A abych se držel tématu, samozřejmě na hračky s kterými jsem si hrával a které bych za nic nevyměnil. Na hračky, které bych i po těch desítkách letech doporučil každému malému klukovi, který neví, co si na Vánoce nebo k narozeninám přát.
  • Začnu samozřejmě starou dobrou Tatrou s vyklápěcím návěsem. Malým náklaďáčkem, kterým jsme na pískovišti vozili písek a bábovičky, doma ostatní hračky a mladší sourozence a na procházce prostě kamení, nebo malého pejska od sousedů. Tatra se prý začla znovu vyrábět a to jen podporuje mou myšlenku ji doporučit. Barevné provedení je samozřejmě na každém dítěti.
  • Mou druhou oblíbenou klukovskou hračkou byl Merkur, stavebnice mého mládí a později i vysokoškolských studií. Merkur obsahoval různé tvary a kusy děrovaných plechů, které bylo možné spojovat a sešroubovávat k sobě šroubky, propojovat tažnými lanky a vytvářet tak méně či více složité kontrukce, jeřáby či auta. Později jsem se navíc k Merkuru vrátil, když jsem na strojárně konstruoval zařízení pro mou bakalářskou a dipolomovou práci.
  • Poslední hračkou, která ve mně dosud vyvolává nostalgii a pocity s tím spojené, je malý panáček Igráček, kterého v době mého mládí vlastnilo každé dítě. Panáčci byli v prodeji v různých provedeních s doplňky a různými styly a jako malou hračku jsme si je často brávali i do školy.