Nejúžasnější Lego stavby

Lego již dávno není pouhou hračkou pro děti. Stavebnice Lego je na světě již dost dlouho na to, aby se stala kultovním atributem. Zajímavým faktem je, že se Lego od svého počátku neprodělalo žádnou velkou změnu. Přibyly nové řady a série, ale základem zůstala jednoduchá kostka Lego, kterou poznáme i se zavřenými oči.

Jak plynulá doba a do stavení Lega se pouštělo víc a víc lidí, spousta z nich přišla na to, že mohou být skutečnými Lego architekty. V tomto okamžiku Lego přestalo být hračkou pouze pro děti. Když se podíváte na ty nejúžasnější Legostavby z Lega jistě pochopíte, že to nemá nic společného s dětskými hračkami.

Během posledních několika desetiletí z Lega byly postaveny verze těch nejznámějších světových budov. Jedná se například o Empire State Building v New Yorku či národní stadion v Pekingu. Mimochodem pekingský stadion měří neuvěřitelné 3 metry na šířku a 8 metrů na délku. Není však tou největší Lego stavbou, i když na jeho výstavbu je potřeba poskládat až 300 tisíc Lego kostek.

Dalším fantastickým Lego výtvorem je královská svatba v Buckinghamském paláci. Jedná se o přesnou napodobeninu historické stavby z Velké Británie. Tento Lego set je navíc doplněn miniaturními figurkami svatebních hostů: prince Williama a vévodkyně Kate. Samozřejmě vyrobených – jak jinak – z tradičních kostiček Lego.

Stavebnice Lego se stala tak pevnou součástí našeho moderního života, že odráží i aktuální světové dění. Inaugurace amerického prezidenta Baracka Obamy se dočkala bezprecedentního počtu diváků. Společnost Lego zřejmě nemohla nechat bez povšimnutí tak významnou událost. Reagovala tak představením nového projektu Lego s názvem Inaugurace prezidenta Obamy. Dočká se takové milosti i současný americký prezident Donald Trump?

V kolekci Lego však naleznete i historické stavby. Hvězdou historické kolekce je indický palác Taj Mahal, nejhezčí budova na světě. Tato stavebnice již není k dostání v obchodech, můžete ji však sehnat online. Při nákupu však počítejte s tím, že se rozloučíte s několika tisíce dolarů.