Proč jsou dřevěné hračky pro děti lepší než plastové

  • Jestli se letos nemůžete rozhodnout, co koupit dětem na Vánoce, měli byste zvážit koupi dřevěných ručně vyráběných hraček. Ty jdou totiž poslední dobou opět do módy a na pultech hračkářství se s nimi setkáme častěji a častěji. Tento fakt můžeme přikládat větší ustaranosti rodičů, kdy přednostněji koupí dítěti dřevěnou hračku, místo hračky plastové, která nemusí být vždy vyrobena ze zdravotně nezávadného materiálu. Mnoho rodičů si poslední dobou také zakládá na výchově dětí a koupí dřevěné ručně vyráběné hračky tak děti učí vážit si cizí práce a hodnoty věcí ve světě.
  • wooden toys for childrenRučně vyráběná hračka navíc udělá dvakrát takovou radost, když je vyrobená na míru a obsahuje například krátký vzkaz vyrytý na spodní straně nebo oblíbený symbol obdarovaného. Všechny tyto možnosti jsou v nabídce většiny řezbářských firem a rodinných podniků, které navíc se zákazníky konzultují jejich požadavky a snaží se vždy docílit jedinečného a osobitého vzhledu a designu.
  • Dřevěnou hračku můžete navíc při jejím dosloužení celkem slušně zrecyklovat a nemusí Vás pálit svědomí ze zaplavování světa plastem a chemikáliemi.
  • Zaměříme-li se na sortiment dřevěných hraček, najdeme zde opravdu různorodé hry a hračky. Klasikou zůstavájí samozřejmě dřevěné deskové a stolní hry, strategické či postřehové stavění věží nebo obyčejné šachy s dámou. Oblíbená jsou také dřevěná písmenka a stavebnice, z kterých lze stavět domy, dopravní prostředky či zvířata. Vždy podle zakoupené sady. Třetím typem jsou různé závěsné zvonkohry, létající čápi či jiné ptactvo nebo sovičky s otočným krkem.
  • Starší generace pak svým ratolestem kupuje nejčastěji dřevěné skládací matrjošky jako vzpomínku na své dětství nebo obyčejné dřevěné kostky či člověče nezlob se.
  • Shrneme-li vše co jsme zde řekli, musí být jasné, že dřevěné hračky vedou nad těmi plastovými jednoznačně svou duší, svým příběhem a historií. Drobná vada na kráse nebo prasklinka ve dřevě poukazuje na živou strukturu, kterou dřevo je a kterou fascinuje své majitele a zákazníky obchodů s dřevěnými hračkami.