Sběratel hraček: Výhody sbírání hraček

  • collecting toysTaky už stárnete a v poslední době se Vám čím dál tím víc stává, že vzpomínáte na staré dobré časy a chcete se vracet do dětských let? Já poprvé tento pocit zažil už když mi bylo dvacet šest a tak jsem se rozhodl, že s tím musím něco udělat. Samozřejmě nemůžu vrátit čas a musel jsem si proto najít jiný způsob. Dlouho jsem přemýšlel, jaké vzpomínky ve mě vyvolávají tu nostalgii a všechny ty krásné pocity a časem jsem přišel na to, že to jsou většinou vzpomínky spojené s časem, kdy jsem si hrával s kamarády venku, doma s hračkami či ve školní družině.
  • Proto jsem se rozhodl začít hračky z dětství vyhledávat a brzy na to i sbírat. Začal jsem samozřejmě u rodiny a prohledal půdy a sklepy všech tetiček, babiček a strýčků až do třetího kolene. Výsledkem těchto několika týdnů bylo několik beden plných hraček z různých období. Musel jsem tedy začít googlit a všechny hračky zařadit do správného časového období, místa výroby a ceny, za kterou se kdysi prodávali. Už tento fakt ve mě vyvolal spoustu emocí, protože jsem nejen nahlédl do historie ale především jsem objevil spoustu hraček, na které jsem za tu dobu zapomněl a které ve mě vyvolali spoustu smíšených pocitů. Postupem času jsem začal objíždět dražby starých hraček, různé antikvariáty a vetešnictví a navštěvovat starší příbuzenstvo svých kamarádů a známých. Za necelé dva roky jsem nashromáždil plnou místnost hraček a bylo potřeba rozšířit prostory. V současnosti pořádám výstavy po celé republice a mám také stálou expozici v Jičínském zámku.
  • A proč to všechno stále dělám? Můžu se díky všem těm hračkám vracet do historie a minulosti a lépe si vybavit všechny ty krásné momenty z dětství. Uklidňuje mě to a je to pro mě krásným relaxem. Mohu být také v kontaktu s lidmi zaměřujícími se na tento druh sběratelství a tak stále komunikovat s novými lidmi s podobnou povahou.