Vzdělávací hračky – Mají online obchody lepší výběr než kamenné prodejny?

  • Dnes si v našem seriálu srovnáme vdělávací hračky z internetových obchodů a hračky z kamenných prodejen. Které obchody mají lepší výběr? Vyplatí se nakupovat v kamenné prodejně? A co preferuje česká veřejnost?
  • toy shopZaměřme se nejdříve na kamenné obchody. Ty jsou oblíbené zejména u starší generace a u takzvané staré školy. Lidí, kteří preferují osobní kontakt s produktem a potřebují mít jistotu, že nekupují zajíce v pytli. Nakupování v kamenné prodejně je osobnější a prodavač, který je většinou vyškolen, Vám poradí podle věku Vašeho dítěte nebo priorit a zaměření, které by měla vzdělávací hračka rozvíjet. Na druhou stranu, kamenná prodejna nemusí mít často tak široký sortiment, jako internetové obchody se svými velkými skladovými prostorami.
  • Naopak internetové obchody, které nabízí vzdělávací hračky mají nevýhodu ve své neosobnosti. Možnost rady je pouze omezená na menu internetového obchodu a jednotlivé popisy produktů nejsou často obsáhlé a přesné tak, jak by zákazník potřeboval. Nakupování je zde však jednodušší a pohodlnější a to je hlavním důvodem, proč mladší generace nakupuje právě zde.
  • Shrneme-li si tyto poznatky, dojdeme k závěru, že kamenné obchody mají obecně užší sortiment a menší výběr, než obchody internetové. Online obchody ale často kvůli nepřehlednému nebo nedostatečnému menu nemusí nabídnout všechny produkty, které nabízí. Proto je nejlepší při výběru těchto hraček zvolit vždy zlatou střední cestu a porovnat obě varianty. V kamenném obchodě můžete hračky najít, osahat a prozkoumat a po chvíli internetového brouzdání pak můžete vše objednat online za nižší cenu a za lepších a příjemnějších podmínek.
  • Nikdy byste však neměli vzdělávací hračky kupovat ve spěchu a dát na první dojem, protože se velmi často stává, že hračky neplní svá očekávání a rychle končí v odpadkových kontejnerech nebo zahrabané ve sklepě či ve skříni. Vždy si tedy buďte jistí a poraďte se s odborníkem, zda je daná hračka pro Vaše dítě vhodná a zda odpovídá jeho věku a inteligenční úrovni.